Lazer epilasyona bakıldığı zaman eskiden her ne kadar fazla kullanılmamış olsa da günümüzde oldukça çok kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde tüylerin temizlenmesinde bayanların yanı sıra erkekler de bu yöntemi kullanmaktadırlar.

Lazer epilasyon seanslar ile tüylerin bitmesi işlemidir. Lazer epilasyon sonrası kıl çıkması mümkün değildir çünkü lazer epilasyon kılları geçicisi süreliğine değil uzun süreli yok etmektedir. Yanı lazer epilasyon işlemi sonrası kıllar artık çıkmamaktadır. Lazer epilasyon sonrası kalan sarı renkli tüyler ile ayva tüyleri ise n-melanin sprey sayesinde artık alınabilmekte, dert olmaktan çıkmaktadır.

Lazer epilasyonun yaygınlaşmasının temelinde etki gücünün düzeyine bakmak gerekir. Lazer epilasyon bu soruna çok radikal alternatif sunmaktadır. Bununla birlikte birçok kişinin aklına takılan sorular olabilmektedir. Örneğin, lazer epilasyon kıllar ne zaman dökülür? Birkaç seans sonrası tüyler kalıcı olarak dökülme aşamasını tamamlayacaktır.

Lazer epilasyon kıl dökülmesi kalıcı olmakla birlikte bazı sorunlar çıkmıyor değil. Ancak bunlar sadece lokal sınırlı yerlerde tüylerin lazer epilasyona rağmen kalabilmesidir. Bunlar lazere duyarlı olmayan, direnç gösteren kıllardır. Bu tüyler lazer epilasyon tarafından saptanamadığı için alınamazlar. Fakat n-melanine spreyin yardımıyla açık renkli kıllar lazere karşı görünür hale getirilebilir. Bu sayede açık renkli kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.