n-melanin Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • n-melanin ilaç mıdır? Kullanımı için reçeteye ihtiyaç var midir?

  n-melanin ilaç mıdır? Kullanımı için reçeteye ihtiyaç var midir?

  Hayır. n-melanin topikal kullanılan kozmetik bir üründür.. n-melanin’nin içeriği tamamen doğaldır, hiçbir toksik madde içermez ve deriyi tahriş etmez.

 • n-melanin nedir ve nasıl etki eder?

  n-melanin nedir ve nasıl etki eder?

  n-melanin, doğal melanin solüsyonudur. Lazer ve ipl cihazlarından fayda görmeyen ince, sarı, gri, beyaz ve kızıl tüylerin köklerine nüfus ederek onların cihazlar tarafından görülmesini ve böylece de epilasyonunu sağlar.

 • n-melanin nasıl kullanılır?

  n-melanin nasıl kullanılır

  Detaylı anlatım için sayfa üzerindeki “Önerilen Kullanım Şekilleri’ne” gidiniz.

 • n-melanin her bir lazer tedavisinden önce kullanılmak zorunda mıdır yoksa sadece ilk lazer tedavisinden önce mi kullanılmalıdır?

  n-melanin her bir lazer tedavisinden önce kullanılmak zorunda mıdır yoksa sadece ilk lazer tedavisinden önce mi kullanılmalıdır?

  n-melanin’in her bir lazer uygulamasından önce kullanılması gerekmektedir. Çünkü n-melanin kıl köklerinde geçici olarak birikir.

 • Her bir lazer tedavilerden önce ne kadar süreliğine n-melanin uygulanmalıdır?

  Her bir lazer tedavilerden önce ne kadar süreliğine n-melanin uygulanmalıdır?

  Detaylı anlatım için sayfa üzerindeki “Önerilen Kullanım Şekilleri ‘ne” gidiniz. İnce tüylerin lazer tedavisinden önce en az iki hafta ve kalın tüylerin tedavisi öncesi her bir lazer uygulamasından önce altı hafta uygulama gerektirmektedir.

 • Kalın tüyleri tedavi etmek için gerçekten 6 hafta gerekmekte midir?

  Kalın tüyleri tedavi etmek için gerçekten 6 hafta gerekmekte midir?

  Araştırmalarımıza göre kalın tüyler için önerilen 6 hafta n-melanin kullananların başarı oranlarının daha yüksek olduğu gözlenmiştir.
  Daha çok uygulama daha çok başarı anlamına gelmektedir ve kullanıcılar melanin depolamasını daha fazla uygulayarak arttırabilirler. Çünkü kıl kökü ne kadar koyu olursa lazerden fayda görme oranı o kadar artar. Ne kadar çok uygulama yapılırsa kıl kökü o kadar koyulaşır. Eğer lazerden 6 hafta önce n-melanin uygulanması mümkün değilse en az 4 hafta önceden başlanmalı ancak günlük uygulamalar sabah 8 defa ve aksam 8 defa olmak üzere arttırılmalıdır.

 • n-melanin lazer tedavi gününe kadar uygulanmalı mı yoksa kullanıcı n-melanin uygulamasını lazer tedaviye bir iki gün kala durdurmalı mıdır?

  n-melanin lazer tedavi gününe kadar uygulanmalı mı yoksa kullanıcı n-melanin uygulamasını lazer tedaviye bir iki gün kala durdurmalı mıdır?

  n-melanin lazer tedavinin yapılacağı güne kadar uygulanabilir.

 • n-melanin kızıl tüylere uygulanabilir mı?

  n-melanin kızıl tüylere uygulanabilir mı?

  Evet. Tek başına lazer uygulamasına cevap vermeyen bütün tüy çeşitleri için kullanılabilir. Kızıl tüyler de buna dahildir. Kızıl tüyler 6 haftalık uygulama gerektirmektedir.

 • n-melanin deride lekelenme yapar mı?

  n-melanin deride lekelenme yapar mı?

  Hayır. n-melanin seçici olarak sadece kıl kökünde birikir ve çevredeki doku üzerine yayılmaz. Ciltte leke yapmaz.

 • n-melanin kıl rengini değiştirir mı?

  n-melanin kıl rengini değiştirir mı?

  Hayır. n-melanin kıl rengini değiştirmez. Geçici olarak kıl kökünde birikir ve kılın lazer tarafından görülmesini sağlar.

 • n-melanin’i vücudumun hangi bölgelerine uygulayabilirim?

  n-melanin’i vücudumun hangi bölgelerine uygulayabilirim?

  n-melanini yüz, bacak, genital bölge, göğüs, omuz, karın, koltuk altı ve sırt ense gibi vücudunuzun her yerine rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

 • Eğer kullanıcı n-melanin kullanmayı bırakır ve lazer tedavi de olmazsa, ileride kıl kökleri melanin birikimini üzerinde bulundurur mu?

  Eğer kullanıcı n-melanin kullanmayı bırakır ve lazer tedavi de olmazsa, ileride kıl kökleri melanin birikimini üzerinde bulundurur mu?

  Hayır. Kullanıcı lazer tedavisi olmazsa, melanin birikimleri kılın uzayıp dökülmesi ile birlikte doğal olarak dağılır.

 • Kullanıcı n-melanin uygulamadan hemen önce traş olabilir mi veya deri üzerinde biraz kıl olması mı gerekir?

  Kullanıcı n-melanin uygulamadan hemen önce traş olabilir mi veya deri üzerinde biraz kıl olması mı gerekir?

  n-melanin kıllara en iyi traş olunduğu zaman nüfuz eder. Eğer n-melanin uygulandığı alanda yüzeysel tüy varsa solüsyonun kıl köklerine ulaşma şansı düşer.

 • Günlük traş olma kesinlikle gerekli midir?

  Günlük traş olma kesinlikle gerekli midir?

  Başarılı emilim için istenen bölgenin günlük tras edilmesi tavsiye edilmektedir. Eğer kıllar yavaş uzuyorsa günlük traş olmaya gerek olmayabilir. Eğer kullanıcı traş konusunda tereddüt yaşıyorsa, alternatif olarak kıllarını her gün makas ile kırpabilir.

 • Traş olma kıl ve yapısını değiştirir mi?

  Traş olma kıl ve yapısını değiştirir mi?

  Hayır. Araştırmalara göre tras olmanın kılın doğal rengi üzerinde bir etkisi yoktur. Traş olma sadece bölgedeki yüzeysel kılların alınmasını sağlar – kökünü veya rengini taşıyan gövdesini etkilemez. rengini ve yapısını değiştiren etkenler içerisinde hormonlar, ani kilo alma ve yaş gösterilebilir.

 • Kullanıcılar n-melanin’i pamuk ile uygulayabilir mi?

  Kullanıcılar n-melanin’i pamuk ile uygulayabilir mi?

  Hayır. Kullanıcılar n-melanin’i kesinlikle herhangi bir sürme aleti ile kullanmamalıdır (pamuk, makyaj süngerleri, makyaj fırçaları, kulak temizleme çubuğu, vb.). Eğer sürmeye yarayan bir alet kullanılırsa, solüsyon bu alet tarafından emilime uğrayacaktır ve sonuç olarak kıl köküne ulaşamayacaktır. Eğer istenirse parmak uçları ile n-melanin hafifçe uygulanabilir.

 • n-melanin kurutulması için kurutma makinesi kullanılabilir mi?

  n-melanin kurutulması için kurutma makinesi kullanılabilir mi?

  n-melanin’nin kendiliğinden kuruması önemle tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte çok ihtiyaç duyulduğunda, düşük ve kesinlikle serin seviyede olmak üzere kurutma makinesi kullanılabilir.

 • Kullanıcı uygulamaya yapmayı unutur veya kaçırırsa ne olur? En baştan başlaması mi gerekir?

  Kullanıcı uygulamaya yapmayı unutur veya kaçırırsa ne olur? En baştan başlaması mi gerekir

  Başarılı sonuçlar için kullanıcıların n-melanin’i sabırla uygulamaları gerekmektedir. Şunu unutmayınız ki n-melanin kullanılmasının asıl sebebi lazer tarafından hedef alınabilecek koyulukta melanin birikimini oluşturmaktır. Eğer kullanıcı birkaç uygulamayı kaçırdıysa bundan sonrasına biraz daha fazla uygulama eklemeli veya n-melanin tedavisini birkaç gün uzatarak eksik günleri tamamlamalıdır.

 • Kullanıcı n-melanin kullandıktan sonra duş almak, havuza girmek veya terlemek için ne kadar beklemelidir?

  Kullanıcı n-melanin kullandıktan sonra duş almak, havuza girmek veya terlemek için ne kadar beklemelidir?

  n-melanin kullandıktan sonra duş almak, havuza girmek veya terlemek için en az bir saat beklenmesi tavsiye edilir – bununla birlikte n-melanin duş aldıktan hemen sonra da uygulanabilir. n-melanin renksizdir ve koku bırakmadan kurur.

 • Kullanıcı n-melanin ile birlikte başka krem veya losyon kullanabilir mi?

  Kullanıcı n-melanin ile birlikte başka krem veya losyon kullanabilir mi?

  Evet. n-melanin uygulamasından 1 saat sonra diğer losyon ve kremler kullanılabilir. n-melanin temiz cilde uygulanmalıdır.

 • n-melanin ile uyumsuz çalışarak tepki verebilecek ürünler var mıdır?

  n-melanin ile uyumsuz çalışarak tepki verebilecek ürünler var mıdır?

  n-melanin ile kullanılamayacak tek ürün grubu deriyi beyazlatmak için kullanılan veya beyazlatıcı içeren ürünlerdir.

 • n-melanin herkese ayni şekilde etki eder mi?

  n-melanin herkese ayni şekilde etki eder mi?

  Her ne kadar çok sayıda insan n-melanin ile çok olumlu sonuçlar alsa da, n-melanin’in herkes için aynı sonuçları vereceği garanti edilemez. Sonuçlar kullanıcının uygulamaları ne kadar düzgün kullandığına göre değişebilir. Diğer etkenler lazer tedavisi değişkenleri, kıl yoğunluğu, hormonsal değişiklikler vb’dir.

 • Hamile veya emziren bayanlar n-melanin kullanabilir mi?

  Hamile veya emziren bayanlar n-melanin kullanabilir mi?

  n-melanin, yüzeysel (topikal) kozmetik bir üründür. n-melanin’in içindekiler kana karışmasa da yine de hamile veya emziren kadınların kullanmadan önce doktorlarına danışmalarını tavsiye ederiz.

 • Lazer teknisyeni olarak, n-melanin kullanıcılar için en uygun lazer kullanım koşulları nelerdir?

  Lazer teknisyeni olarak, n-melanin kullanıcılar için en uygun lazer kullanım koşulları nelerdir?

  n-melanin uygulanan kıl kökü hücreleri açık kahverengi kıllarınkine eşdeğerdir. Bu yüzden doktorlar n-melanin uygulanmış kıllar için açık kahverengi kıllara uygun lazer tedavisi uyguladığında büyük bir başarı sağlamaktadırlar. Ancak yine de lazer kullanım koşulları doktorlar ve teknisyenler tarafından belirlenmelidir.

Sorularınızı Cevaplıyoruz.

[contact-form-7 id=”5941″ title=”FAQ Form”]

[/contact-form-7]