n-melanin ile uygun lazer tedavisi ön hazırlık yapılmış kıla yeterli enerji seviyesi uygulamakla başlamaktadır. Dokusu veya rengi ne olursa olsun, n-melanin uygulanan kıllar lazere açık kahverengi kıllar gibi tepki verecektir. Bu yüzden kıllar bu şekilde hedef alınmalıdır.

n-melanin, lazerler veya kıl kökündeki melanini hedefleyen IPL’ler ile uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir. Bununla birlikte lazerin n-melanin’i etkili bir biçimde hedef alması kullanıcıya göre değişebilir.

Uyumlu bir kullanıcı n-melanin’i birkaç hafta kullandıktan sonra, histolojik sonuçlara göre kıl kökleri açık kahverengi doku haline gelmektedir. Kılın üst kısımlarında renk değişmemesine rağmen, kıl kökleri pigment kazanmakta ve lazer ile kolayca hedef alınabilmektedir. Kılın üst kısımları doğal halinde kalsalar bile kıl kökü lazere alınacak bir doku halinde tepki vermektedir.

Bu yüzden n-melanin lazer tedavisi ile etkili olması bunlara bağlıdır: Eğer lazer her lazerde olduğu gibi orta ve açık renklerde başarılı sonuçlar elde ediyorsa, benzer ayarlar kullanıldığında n-melanin ile başarılı sonuçlar elde edinilmesi kaçınılmazdır.

Unutmayın ki lazerden lazere ve kullanıcıdan kullanıcıya özellikler değişmektedir, bu yüzden her seferinde aynı ayarlar uygulanamamaktadır.

n-melaninlazerepilasyon