Lazer epilasyona bakıldığı zaman eskiden her ne kadar fazla kullanılmamış olsa da günümüzde oldukça çok kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde tüylerin temizlenmesinde bayanların yanı sıra erkekler de bu yöntemi kullanmaktadırlar.

Lazer epilasyon seanslar ile tüylerin bitmesi işlemidir. Lazer epilasyon sonrası kıl çıkması mümkün değildir çünkü lazer epilasyon kılları geçicisi süreliğine değil uzun süreli yok etmektedir. Yanı lazer epilasyon işlemi sonrası kıllar artık çıkmamaktadır. Lazer epilasyon sonrası kalan sarı renkli tüyler ile ayva tüyleri ise n-melanin sprey sayesinde artık alınabilmekte, dert olmaktan çıkmaktadır.

Lazer epilasyon işlemi sonrası kıllar tekrar çıkar mı sorusu akıllara takılan en önemli sorulardan biridir. Lazer epilasyon işleminin bitmesi halinde kılların tekrar çıkmadığı gözlenmiştir. Lazer epilasyon istenilen bölge için ayrı ayrı uygulanılabilir. Lazer epilasyon uygulanılan bölgede bulunan kılların çıkmamasını sağlar diğer bölgeler için ise tekrar yapılması gereklidir.