Lazer epilasyon göz bölgesi haricinde bedenin tüy ve kıl bulunan bütün bölgelerine uygulanabilmektedir. Burnun içi, kulak kepçesi veya genital bölgelerde özetle akla gelen tüm kıllı bölgelere epilasyon uygulamak mümkündür.

Lazer epilasyonda bölgeden ziyade kıl yapısı ile cilt rengi mühimdir. Kalın-koyu renkli kıl yapısına sahip ve açık tenli olan bireylerde lazer epilasyon yöntemi daha güzel netice verir. Koyu renkte olmayan ince ve açık renkli ayva tüyleri lazer epilasyon tarafından algılanamadığı için yok edilememektedir. Eğer böyle ayva tüylerini sahipseniz n-melanin spreyi kullanarak bu tüyleri lazerde görünür hale getirebilirsiniz. n-melanin sprey sayesinde bu tüyler lazer epilasyon sırasında rahatlıkla yok edilebilir.

Lazer epilasyon yöntemi kadın-erkek fark etmeden herkese ve her bölgeye uygulanabilmektedir. Lazer epilasyonda, kıl yapısına göre daha iyi verim alınmaktadır. Kalın ve koyu kıl sahibi ve açık tenli bireylerde sonuçlar daha hızlı ve etkili alınabilmektedir.

Lazer epilasyona uygun alanlar kaşın üstünden ayağa kadar çeşitlilik göstermektedir.

Lazer epilasyon erkeklerde özellikle göğüs, sırt ve bacak başta olmak üzere elmacık kemikleri, ense ve gibi çeşitli bölgelere uygulanabilmektedir.