Lazer epilasyonun sakıncaları var mı sorusu aklınıza gelebilir. Lazer epilasyon yöntemi, aşırı yüksek dozlarda ışın kullanılıp ciltte yanma meydana gelmediği sürece sakıncalı değildir. Klinik tecrübe sahibi medikal kurumlarda bu şekilde bir tehlike söz konusu değildir. Lazer yöntemi tıp alanında altmış yılı aşkındır kullanılmaktadır. Ciltte kanser ya da spesifik alerji benzeri yan etkiler meydana gelmemektedir. Cildin altındaki bölgeler ile iç organlar da zarar görmemektedir. Hastamız bu çeşit konularda hiç kaygı hissetmemelidir.
İstenmeyen ince tüy ve kıllarınızdan kurtulmanıza yardımca olan n-melanin spreyin de cilde zararı yoktur ve lazer epilasyonu kolaylaştırmaktadır.
Ayrıca tüylerin tamamıyla alınması ile hedef vücut bölgesinin tamamıyla tüysüz ve kılsız olmasının da birey sıhhatine herhangi bir zararı mevcut değildir. Cilde lazer epilasyon uygulanmasının hemen ardından bilhassa duyarlı olan alanlarda hafif derecede kızarma oluşabilir. Hastamız bu yönden herhangi bir kaygıya kapılmamalıdır. Sonuç olarak, lazer epilasyonun zararları var mıdır diye soran bir hasta bu konuda herhangi bir endişe taşımamalıdır.