İstenmeyen tüylerin günümüzde yok edilmesinin tek bir yöntemi var o da lazer epilasyondur. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerin bulunduğu alana uygulanan bir yöntemdir ve uygulanışı belli aralıklar ile yapılıp belli bir zaman sonra sonuç göstermektedir. Lazer epilasyon tüyler için kesin çözüm ve artık çıkmasını engelleyen bir yöntemdir. ,

Lazer epilasyon sonrası kıl çıkması, lazer epilasyon işleminden sonra çıkabilir ancak bir daha ki seansta bu tüyler tekrar alınır ve bu şekil devam eden lazer işleminden sonra tüylerin tekrar çıkması mümkün değildir. Lazer epilasyon sonrası kalan açık renkli tüyler ise n-melanin sprey sayesinde artık yok edilebilir. Lazer epilasyonun göremediği açık renkli tüyler n-melanin sprey sayesinde lazerin görebileceği bir hale getirilir. Lazer epilasyona giden bir kişinin lazer epilasyon sonrası kılları çekmek düşüncesi yanlış bir düşüncedir lazer sonrası var olan kılların kendiliğinden dökülmesi beklenilir.

Her bayanın sorunu olan istenmeyen kıllar günümüz de artık lazer epilasyon sayesinde sorun olmaktan çıkmış durumda. En sağlıklı ve kalıcı olarak kurtulmanın yolu lazer epilasyon tekniğidir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Bu tabi ki kıl kökünüzün kalınlığı ve seans sayısı ve vücudun değişik bölgelerine göre farklılık gösterir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Tekrar Çıkar mı? Amerika’da bilimsel çalışmaların onaylandığı bu durum sonucu kılların köklerinin tahrip olduğundan dolayı kıllardan tamamen kurtulmanızı sağlıyor. Ayrıca lazer epilasyonda alınamayan ve kalan sarı veya beyaz renkli ayva tüylerinden kurtulamak da artık mümkün. n-melanin sprey sayesinde lazer epilasyonun görmediği ayva tüyleri artık alınabiliyor.

Lazer epilasyonun yaygınlaşmasının temelinde etki gücünün düzeyine bakmak gerekir. Lazer epilasyon bu soruna çok radikal alternatif sunmaktadır. Bununla birlikte birçok kişinin aklına takılan sorular olabilmektedir. Örneğin, lazer epilasyon kıllar ne zaman dökülür? Birkaç seans sonrası tüyler kalıcı olarak dökülme aşamasını tamamlayacaktır.

Lazer epilasyon kıl dökülmesi kalıcı olmakla birlikte bazı sorunlar çıkmıyor değil. Ancak bunlar sadece lokal sınırlı yerlerde tüylerin lazer epilasyona rağmen kalabilmesidir. Bunlar lazere duyarlı olmayan, direnç gösteren kıllardır. Bu tüyler lazer epilasyon tarafından saptanamadığı için alınamazlar. Fakat n-melanine spreyin yardımıyla açık renkli kıllar lazere karşı görünür hale getirilebilir. Bu sayede açık renkli kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.

Son yıllarda lazerle epilasyon yaptırmak isteyen bayanların ve erkeklerinde yer aldığını bilmek mümkündür. Epilasyon yaptıran bayanların aklına gelen soru işaretinden biri de lazer epilasyonla alınan kıllar tekrar çıkar mı diye cevabını bulmaktır. Uzmanların görüşü ile kılların çıkmaması gibi aradan yıllar geçtikten sonra ince olarak çıkması mümkündür. Lazer epilasyonun alamadığı ince ayva tüylerinden kurtulmak için n-melanin sprey kesin çözüm vadediyor. Lazerin saptayamadığı bu tüyler n-melanin sprey sayesinde artık lazer epilasyon ile alınabilmektedir.

Lazer epilasyon sonrasında kılların artması mümkün değildir. Aksine güzel ve bakımlı bir vücut ve tüylerden kurtulduğunuz için sevineceksiniz. Lazerle yapılan epilasyon ağrısız ve cilde zarar vermemesi oldukça önemlidir. Lazer uygulamalarında ten rengine ve kıl köküne göre etkili olup olmaması epilasyon seanslarında belli olmaktadır. Sizde tüylerden kurtulmak istiyorsanız lazer epilasyonla kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrası tekrar kıl ve tüy çıkar mı sorusu aklınıza gelebilir. Lazer epilasyon, tıbbi manası ile, lazer epilasyona duyarlı tüy ve kılların kalıcı olarak giderilmesi anlamına gelir. Bedendeki tüy ve kılların bir kısmı lazere karşı duyarlı değildir. Çoğunlukla belirli bir alandaki tüylerin yüzde seksen beş – doksanı bölgenin niteliğine göre beş ile sekiz seansta kesin ve kalıcı bir şekilde giderilir. Bahsettiğimiz bu tüy ve kılların kökleri kalıcı olarak imha edildiği için geri çıkmazlar. Fakat lazere karşı duyarlı olmayan ve geride kalan sarı, beyaz, ince ayva tüyleri var olmaya devam ederler.
Epilasyonun görmediği bu ayva tüyleri ise n-melanin sprey kullanılarak epilasyon sırasında görünür hale getirilebilir. n-melanin sprey bu ayva tüylerini içeriğinde bulunan melanin sayesinde epilasyona karşı duyarlı hale getirir ve bu sayede istenmeyen sarı, beyaz, ince ayva tüylerinden kurtulabilirsiniz.