İstenmeyen tüylerin günümüzde yok edilmesinin tek bir yöntemi var o da lazer epilasyondur. Lazer epilasyon istenmeyen tüylerin bulunduğu alana uygulanan bir yöntemdir ve uygulanışı belli aralıklar ile yapılıp belli bir zaman sonra sonuç göstermektedir. Lazer epilasyon tüyler için kesin çözüm ve artık çıkmasını engelleyen bir yöntemdir. ,

Lazer epilasyon sonrası kıl çıkması, lazer epilasyon işleminden sonra çıkabilir ancak bir daha ki seansta bu tüyler tekrar alınır ve bu şekil devam eden lazer işleminden sonra tüylerin tekrar çıkması mümkün değildir. Lazer epilasyon sonrası kalan açık renkli tüyler ise n-melanin sprey sayesinde artık yok edilebilir. Lazer epilasyonun göremediği açık renkli tüyler n-melanin sprey sayesinde lazerin görebileceği bir hale getirilir. Lazer epilasyona giden bir kişinin lazer epilasyon sonrası kılları çekmek düşüncesi yanlış bir düşüncedir lazer sonrası var olan kılların kendiliğinden dökülmesi beklenilir.

Her bayanın sorunu olan istenmeyen kıllar günümüz de artık lazer epilasyon sayesinde sorun olmaktan çıkmış durumda. En sağlıklı ve kalıcı olarak kurtulmanın yolu lazer epilasyon tekniğidir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Bu tabi ki kıl kökünüzün kalınlığı ve seans sayısı ve vücudun değişik bölgelerine göre farklılık gösterir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Tekrar Çıkar mı? Amerika’da bilimsel çalışmaların onaylandığı bu durum sonucu kılların köklerinin tahrip olduğundan dolayı kıllardan tamamen kurtulmanızı sağlıyor. Ayrıca lazer epilasyonda alınamayan ve kalan sarı veya beyaz renkli ayva tüylerinden kurtulamak da artık mümkün. n-melanin sprey sayesinde lazer epilasyonun görmediği ayva tüyleri artık alınabiliyor.