Lazer epilasyon beyaz tenli, siyah kıllı ve kalın kıllı olan kişilerde daha az seansta etki gösterir. Lazer epilasyon sonrasında kıllar zaten döküldüğü için yeniden kıl çıkıp çıkmaması için 6 ay gibi bir süre beklenilir ve eğer 6 ay süre sonra kıllar tekrar çıkarsa 2. seans uygulanır.

Lazer epilasyondan sonra araya giren yıllar nedeniyle kılların %3’ü daha ince yani ayva tüyü dediğimiz şekilde yeniden çıkabilir. Bu ayva tüyleri lazer epilasyon ile alınamadığı için insanları rahatsız etmektedir. Lakin n-melanin sprey sayesinde lazer epilasyonda ayva tüylerin kurtulmak mümkündür.

Lazer epilasyon son yıllarda sık konuşulmaya başlayan tıbbi bir operasyon muhtevasına sahip işlemdir. Lazer epilasyon kıl aldırma işleminin tercih edilmesinin başlıca sebebi diğer yöntemlerden daha etkili olması ve en önemlisi kalıcı etki yaratmasıdır. Bu operasyon kurallarına uygun ve işinin ehli tarafından yapıldığında istenmeyen tüylerin yeniden biyolojik oluşum sürecinin önü kapanmış olur.

Merak edilen bir soru da, lazer epilasyon kılları artırır mı sorusudur. Bunun yanıtı hayırdır. Ancak vücudun bazı yerleri lazer epilasyonuna direnç göstererek birkaç seansta giderilemeyebilir. Bu tüyler açık renkteki tüylerdir ve lazer epilasyon tarafından alınmaları

Lazer epilasyon ile beyaz tenli, siyah kıllı ve kalın kıllı hastalarda seans sayısı daha kısayken ince ve beyaz kılların olduğu güneş gören bölgelerde seans sayısı daha uzun sürecektir. Lazer epilasyon kıllar tekrar çıkar mı? Lazerle tam olarak yok olmuş kıl bir daha çıkmaz fakat yıllar sonra kılların %3’ü daha ince yani ayva tüyü dediğimiz şekilde kendini toplayarak çıkabilir. Araya girecek yaş, hamilelik ve hormon bozuklukları ile de yeni kıllar çıkabilir ama bunlar lazer epilasyon ile alınan kıllar değil başka kıllardır.

Lazer epilasyonun alamadığı ayva tüyleri artık n-melanin sprey sayesinde alınabilmektedir. Normalde lazerlerin algılayıp yakamadığı açık renkli tüyler n-melanin sprey sayesinde lazer epilasyon ile alınabilmektedir.