Lazer epilasyon tehlikeli bir operasyon değildir ve işin güzelliği tüylerin kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılabilmesidir. Şayet direnç gösteren duyarlı tüyler varsa, bunlar da birkaç seans içinde ortadan kalkmaktadır. Ancak açık renkli tüylerin lazer epilasyon ile alınması kolay değildir. Lazer epilasyonun algılayıp ortadan kaldıramadığı açık renkli tüyler, n-melanin sprey sayesinde lazer epilasyona uygun hale gelmektedir. Tabi lazer epilasyon kılları beyazlatır mı, lazer epilasyon sağlığımıza yan etki yapar mı gibi daha birçok soru akla gelebilir. Şunu ifade etmek mümkün; uzman kişiler tarafından uygulanan lazer epilasyon çok olumlu sonuçlar verecektir. Beyaz tüyler de giderilmektedir. Önemli olan lazer tekniğinde enerjinin doğru kullanımıdır.

Bir başka soru lazer epilasyonla kıllar biter mi şeklindedir. Duyarlı tüyler 6-8 seans arası kalıcı olarak kökleriyle imha edilip ortadan kalkar. Ayva tüylerine değinmek gerekir. Ayva tüyleri operasyon sonrası varlıklarını devam edebilir. n-melanin sprey sayesinde ayva tüyleri de ortadan kaldırılabilir.  Ayva tüylerinin sorun olması ileride olası hormonsal bozukluk yaşayacak kişilerde gerçekleşir. O zaman ayva tüyleri hormonlara tepki amaçlı olarak teknik deyişle terminal kıla dönüşebilir.

Lazer epilasyon göz bölgesi haricinde bedenin tüy ve kıl bulunan bütün bölgelerine uygulanabilmektedir. Burnun içi, kulak kepçesi veya genital bölgelerde özetle akla gelen tüm kıllı bölgelere epilasyon uygulamak mümkündür.

Lazer epilasyonda bölgeden ziyade kıl yapısı ile cilt rengi mühimdir. Kalın-koyu renkli kıl yapısına sahip ve açık tenli olan bireylerde lazer epilasyon yöntemi daha güzel netice verir. Koyu renkte olmayan ince ve açık renkli ayva tüyleri lazer epilasyon tarafından algılanamadığı için yok edilememektedir. Eğer böyle ayva tüylerini sahipseniz n-melanin spreyi kullanarak bu tüyleri lazerde görünür hale getirebilirsiniz. n-melanin sprey sayesinde bu tüyler lazer epilasyon sırasında rahatlıkla yok edilebilir.